Bácsborsód
Az intézmény székhelyén öt osztályon folyik ápolási-gondozási tevékenység. Az 1984-1990-es épületbővítés során került megépítésre a IV-es és az V-ös épület fennjáró ellátottjaink részére. Kétágyas szobák kerültek kialakításra, lehetőség nyílott házaspári elhelyezésekre. Az V-ös épület alagsorában rendezvények tartására nyílik lehetőség, illetve az oktatási tevékenység is itt folyik. Az ellátás eredetileg két szinten történt. A 2000-es években már érezhető volt, hogy bent élő ellátottjaink állapota is egyre fokozottabb ápolási tevékenységet igényel, ugyanakkor a várakozókról az előgondozások elemzése során kiderült, hogy egészségi állapot és jövedelmi helyzet szempontjából is rosszabb helyzetben vannak, mint intézményben élő kortársaik. Ezért pályázati forrás felhasználásával átalakításra került a IV-es épület belső szerkezete, a kétágyas szobák négyágyasra lettek alakítva, minden szobához külön vizesblokk került beépítésre. A beruházáshoz kapcsoltan fejlesztettük az ápolási eszközeinket is: betegemelő szerkezet, ágytálmosó berendezés és levegőáramlásos antidekubitor eszközök kerültek beszerzésre. Így jelenleg két fekvőbeteg-ellátó-, egy átmeneti-, egy fennjáró- és egy szenvedélybetegeket ellátó osztályon folyik az ápolási, gondozási munka. Az intézmény profilja: idősek és szenvedélyek bentlakásos otthona.
Gara
1957-ben a megüresedett határőr laktanya épülete az Egészségügyi Minisztérium tulajdonába került azzal a céllal, hogy ott egészségügyi gyermekotthon létesüljön. Az átalakítást követően 1958. februárjában kezdte meg működést az intézmény. Az év végére az ellátott gyermekek száma 70 főre, majd folyamatosan bővülve 1963-ra 210-re, 1986-ra pedig már 330-ra emelkedett. Megyei fenntartásba 1971-től került az intézmény, ekkortól jelentősebb átalakítások is történtek. Az utolsó nagyobb beruházás (közel egymilliárd Ft értékben) 2003-ban fejeződött be, a jelenlegi épületszerkezet ekkor alakult ki. Az ellátotti létszám 250 főnél állapodott meg. Az intézmény úszómedencével, tornateremmel és a településen foglalkoztató házzal (elsősorban szőtteseket készítenek) is rendelkezik. 2008. január 1-től integrálta a fenntartó intézményünkhöz a részleget. Az intézmény ellátási profilja: fogyatékos személyek bentlakásos otthona.
Bácsalmás
"Az intézmény bácsalmási telephelyét 2022.04.01-től átvette a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület."
Katymár
Szintén egy régebbi határőr laktanya épülete került átalakításra és funkcionál azóta szociális intézményként 1959. július 1-e óta. Az első fenntartó a Kiskunhalasi Járási Hivatal, kezdetben időseket és fogyatékkal élő személyeket. Az intézmény 90 férőhellyel indult, mely létszám 1983. január 1-től (az intézmény ekkor szakosodott fogyatékos személyek ellátására) 70 főre csökkent, jelenleg is ez a hivatalos férőhelyszám. Ellátási profil: fogyatékosok ápoló gondozó otthona.
Régi képek az intézményről:
Az intézmény jelenleg:
Nagybaracska
A részleg 1991-ben került intézményünkhöz. Az épület egy régi lakóház átalakítása révén vált szociális intézménnyé. Legkisebb, ebből fakadóan legotthonosabb részlegünk, az egyetlen olyan, amelyik önálló főzőkonyhával nem rendelkezik. 20 fő ápolása-gondozása történik a telephelyen. 2010 évben megtörtént a telephely korszerűsítése uniós pályázati forrásból. Ellátási profil: idősek bentlakásos intézménye.